Saray Pastanesi denildiğinde akla gelen, değişik tatlarıyla her kültürden insana hitap ediyor olmasıdır. Kurulduğu günden bu yana Saray Pastanesi’nin amacı her zaman en lezzetli ürünleri hijyenik ortamlarda üretip kaliteden taviz vermeden, kendi evinde misafirini ağırlar mantığıyla müşterilerine hizmet etmek olmuştur. Çünkü biz sizleri müşteri olarak değil evimize gelen bir misafir olarak görüyoruz. Almanya’da 17 yılı geride bırakmamıza rağmen ilk günkü heyecanımızı kaybetmeden hizmet ve kalite anlayışımızla hizmette sürekli kendimizle yarıştık. 17 yıllık tecrübemize rağmen yüklenmiş olduğumuz sorumluluğun hep bilinciyle, hizmetimizi bir adım daha ileriye taşıdık. Hedefimiz ise; Almanya ve Avrupa da gösterdiğimiz hizmet anlayışımızla ilk akla gelen ve tercih edilen bir dünya markası olmaktır.

Saray pastanesi mannheim dukkan
Saray pastanesi mannheim baklava

Misyonumuz

Saray Pastanesi, Almanya Mannheim şehrinde kurulmuş olmasına rağmen; Prestij, kalite ve Osmanlı tatları gibi yüzyılların geleneğini avrupadaki müşterilerine aktarabilen son temsilcilerinden biridir. Geleneklerinden kopmadan, yenilikçi yaklaşımlarla müşterilerine birbirinden lezzetli tad şöleni yaşatan Saray Pastanesi’nden kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilen bütün ürünler, sevgi ve tutkuyla yoğrulmuştur. El yapımı ürünlerimizin günlük ve taze olması, olmazsa olmazlarımızdandır. Saray Pastanesinde ürün sunumu, yenilikçi ruhu, kutu tasarımları ve iç mimarisinde kullandığı ayrıntılarla da farkını hissettiren Saray Pastanesi, sizlere görsel anlamda dilediğiniz her şeyi bir Picasso sanatında sunuyor.

Vizyonumuz

Her şeyin değişerek farklılaştığı bir dünyada pastanecilik de devrimini tamamlayarak gelişimini sürdürmektedir. Artik eskisi gibi sadece herkesin bildiği ürünleri yaparak satmak, sınırların kalktığı dünyanın köy haline geldiği Globalizm anlayışının da ruhuna ters düşmektedir. Saray Pastanesi, cağın gerçeklerini daima göz önünde tutarak tüm dünya pastanecilik kültürü üzerine ciddi araştırmalar yapmış ve bu çalışmaları saray kültüründen gelen dokuyla birleştirip evrensel lezzetler oluşturmuştur. Bunu satış reyonlarımızda her hafta değişen yenilikçi tatlarımızla zaten görüyor ve takip ediyor olmanız bizim vizyonumuz da ne kadar başarılı olduğumuzun bir göstergesidir.

Saray pastanesi mannheim vizyonumuz
Saray pastanesi ilkelerimiz mannheim

İlkelerimiz

Her şeyden önce insan sağlığına değer vermek ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmak, bizim ilkelerimizin hamurunu oluşturan ana maddedir. Bu düşünce, bu duruş, insanlığa ve müşterilerimize karşı bir bakış özelliğidir. Sağlığa verilen değer, ticari bir hayatin içinde tartışma konusu dahi yapılmamalıdır. Sağlıklı ürün üretebilmek içinde hijyenik bir üretim platformu bizim için para kazanmaktan daha değerlidir. Müşterilerimizin memnuniyetine karşı duyduğumuz sorumlulukları söyle sıralayabiliriz;

  • Hijyenik olmak. / Saygı ve güler yüzle hizmet sunmak. / Nezaket göstermek. / Hoşgörülü olmak.
  • Güvenilir olmak. / Yenilikçi ve değişime açık üretim yapmak. / Ekip ruhu oluşturmak.

Kalite Politikamiz

Pastane ve fırın hizmeti kapsamı doğrultusunda tüm beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılamak kalite politikamızın ilk adımıdır. Bu doğrultuda, hizmet sunduğumuz siz değerli müşterilerimize her defasında kaliteli hizmet sunmak, kurumsal yapımızı sürekli geliştirmek, kalitenin sürekli gelişimi için personelimizin eğitim ve motivasyonunun sağlanması ve geliştirilmesi istikrarlı yapımızın temelidir. Çalışanlarımızın bilgi ve beceri düzeylerini sürekli eğitim ilkesiyle yükseltmek, müşterilerimizin hizmetlerimizden memnuniyeti için; iletişime açık ve sürekli gelişmeyi hedeflemek, uygun kalitede ürünü ve hizmeti müşteriye sunup müşteri güvenini ve memnuniyetini artırmak, hizmet verimliliğini artırmak ve maliyetimizi rekabet edebilir düzeyde tutmak, kalite yönetim sisteminin sürekli iyileşmesini sağlamak.

Saraypastanesi Mannheim Kalite Politikamız

Basinda Biz

Saray Pastanesi, sosyal sorumluluk ve sosyal etkinliklerde gösterdiği duyarlı yaklaşımları ve aynı zamanda kalitesiyle adından sıkça söz ettirmesinden dolayı yerli ve yabancı basında geniş yer bulmaktadır. Kuruluşumuz adına yapılan her türlü görsel ve yazılı haberleri burada bulabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Ürünleriniz helal mi?

Ürünlerimizin hepsi helal malzemelerden üretiliyor, gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

Ürünlerinizin içerisinde jelatin kullanılıyor mu?

Jelatin kullanılan ürünlerimiz vardır. Kullandığımız jelatinler islami usullere uygundur.

Cikolata likörü haram mi?

Çikolata Likörü, çikolata, şeker ve diğer katkılardan oluşan bir tatlıdır. Şekerlemelerde, içeceklerde ve diğer çikolata tadı verilmiş ürünlerde kullanılır. Hiçbir şekilde alkol ihtiva etmezler, böylece haram değildir. Ancak likörlü çikolata ifadesinde geçen likör ise alkollü bir içeceği belirtir ki bu haramdır.

Ekmeklerin uzun süreli dayanıklı olması için domuz yağı kullanıldığı doğrumudur?

Bizim ekmeklerimizde kesinlikle böyle bir şey söz konusu dahi olamaz. Tüm ürünlerimizde İslam’a aykırı hiç bir haram ürün kullanmıyoruz.

Sagliksiz yas pasta nasil olur?

Yas pastalarda evet sağlıksız malzeme kullanan firmalar vardır. Daha çok yas pastada vanilya ve yağlı kremaları kullanmaktadırlar. Ancak biz onun yerine özel üretilmiş hafif, sağlıklı, midenizi yormayan puding ve kaymaklar kullanıyoruz.